Ön Ödemesiz Para Veren Şirketler

Ön ödemesiz para veren birçok şirket bulunmaktadır. Bu şirketler kredi danışmanlık hizmeti adı altında çalışmaktadır ve birçoğunun yasal dayanağı bulunmamaktadır. Elbette ki ticari kazanç amacıyla kurulan bu şirketler, bankalara nazaran daha yüksek tutarlarda ödemeler alarak para elde etmektedirler. Aldığınız kredi için çoğu sizden komisyon almaktadır. Fakat ön ödemesiz para veren şirketler sizden komisyon talep etmezler. Lakin, sizden komisyon alınmamış olması, faiz oranının daha da yüksek tutulacağı manasına gelmektedir.

Eğer bankalardan kredi alamayacak durumdaysanız, kredi notunuz düşükse veya kara listede yer alıyorsanız, kredi almak için bu şirketlere başvuru yapabilirsiniz. Başvurularınızı genel anlamda internet sitelerinde yapmanız gerekmektedir. Çünkü bu firmalar reklamlarını internet siteleri aracılığı ile yaptıklarından dolayı, bu işlemlere özel siteler açmışlardır. Sistemde yer alan başvuru formlarında finansal işlemleriniz hakkında birkaç temel soru sorulur. Ve başvuruların %90’ı kabul edilmektedir. Şayet, gelir durumunuz krediyi ödeyebilecek kadar iyi değilse, kara listedeyseniz veya bu şekilde başka sıkıntılarınız varsa, bu firmalar sizden taşınmaz mülk ipoteği isteyeceklerdir. Veya bankaların kabul edeceği düzeyde bir kefil talep edeceklerdir.

Biz kredinizi çekelim siz ödeyin

Başvurunuz onaylandıktan sonra, bu şirketler aracılığı ile almak istediğiniz tutarı banka hesabınız üzerinden alabilirsiniz. Bu hususla ilgili elbette senet imzalamanız gerekecektir. Bazı firmalar bu işlemleri internet siteleri üzerinden e-imza aracılığı ile gerçekleştirirken bazıları kendi ofislerine sizi davet ederek yüz yüze görüşme olanağı vermektedirler. Her zaman yüz yüze görüşmek sizin açınızdan daha yararlı olacaktır. Ön ödemesiz kredi veren şirketler, parayı size verdikten sonra herhangi bir dosya masrafı veya komisyon talep etmezler. Senetleri imzaladıktan sonra gelen ilk ay belirtilen tarihte ödemelerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yani anladığınız üzere, kredi danışmanlık firmaları ile ön ödemesiz para veren şirketlerin tek farkı, kredi verildikten sonra sizden istenen veya istenmeyen tutardır.

Her ne kadar ihtiyacınız olursa olsun, bu tarz şirketler ile alışveriş yapmamanızı öneririz. Zira uzun vadede çok yüksek tutarlar ödemiş olacağınızı ve yasal bir iş içerisine girmemiş olacağınızı düşündüğünüzde ödeme konusunda avantajlı bir durum yaratmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir