Borç Kapama Kredisi Başvuru Şartları

Bankalara olan borçlarınızı kapatabilmek için çeşitli yöntemler bu zamana kadar denenmiştir. Bankalar genelde bu sistemleri tercih eden ürünler sunmaktadır. Bir bankaya kredi borcunuz varsa yeni bir bankaya durumu arz ederek bir kredi alma hakkına sahip olabilirdiniz. Bu durum artık sadece iki bankada uygulanabiliyor. Bu bankalar ise Şekerbank ve Finansbank. Bu iki banka borç kapatma kredisi ile birlikte sizlerin borçlarını transfer ediyor.

Borç kapama kredisi imkanlarında sizlerden birtakım şartları karşılamanız istenebilir. Borç kapama kredisi ile bankaların sizlere diğer bankalardan kurtulmanız için verdiği bir kredi türüdür. Bu sayede sadece tek bir bankaya borçlanmış olursunuz. Borç kapama kredisi alacak olan kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Bir kere mutlaka banka ile önceden bir görüşme sağlamak gerekmektedir. Ardından harekete geçilmeli ve işlemler yapılmalıdır. Senetle veya komisyonla kredi veren kurumlar ve kredi danışmanlığı hizmetleri de son zamanlarda borç kapatmaya yarayan kredi ürünleri sunmaktadır. Bu kredileri alacak olan kişilerin de birtakım koşulları taşıması gerekmektedir. İsterseniz gelin ilk olarak bankalardan hareket edelim. Finansbank borç transfer kredisi yani bütün borçlarınızı kapatmaya yarayan kredisinde müşterilerden aradığı şartlar şu şekildedir;

Finansbank Borç Transferi ile kendi bünyesine transfer edilebilecek ürünler, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı olarak belirlemiştir. Bunun haricinde borcu olan noktalardan kredi transferi yapılamaz. Finansbank tarafından verilen Borç Transferi kredisi ile banka bünyesine transfer edilemeyecek ürünler ise Konut kredisi, Ek Hesap, Finansbank’taki borçlar olarak belirlenmiştir. Öte yandan hali hazırda borç bulunan banka kredi borcunun tamamı transfer etme hakkına sahiptir. Şube ekranında görünen tutardan daha düşük tutarlı olacak şekilde transferinin yapılması ise Finansbank tarafından kabul edilmemektedir. Borcun bulunduğu ana banka kredi kartı toplam borcu veya toplam borcundan daha düşük tutarlar transfer etme hakkı da sizlere tanınmaktadır. Bunun yanı sıra Finansbank haricindeki diğer bankalara yapılacak EFT’lerin her birisi ücretsizdir. Borcun bulunduğu bankaya yapılan EFT’ler işlemin yapıldığı günden bir sonraki iş günü karşı bankaya geçmesi mümkün olmaktadır. Finansbank üzerinden alınan borç kredisi işlemlerinde kredi tutarı karşı banka kredi kartı numarasına gönderilmektedir. Bu nedenle Finansbank ve diğer bankaların ek olarak işlem yapmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat kredi borçları için yapılan borç transferi işlemlerinde müşterinin her zaman kesin olarak diğer banka şubesini arayarak yapmış olduğu ödeme ile ilgili bilgi vermesi faydalı olacaktır.

Finansbank tarafından verilen bu kredinin yanı sıra Şekerbank da hemen hemen aynı şartlar ile kredi vermektedir. Borç kapama kredisi verecek olan aracı kurumlar ve kredi danışmanlığı ekipleri de kredi kartı ve ihtiyaç kredisi borçlarını kabul etmektedir. Ancak bu kurumlar konut kredisi veya taşıt kredisi borçlarınızı kapatmaya yarayan krediler de sunmaktadır. Bu bankalardan kredi alacak olan kişilerin her zaman sizler ile yakın iletişim kurması oldukça önemlidir. Bankalardan kredi almak yerine bu yöntemi de tercih edebilir ve rahat bir şekilde işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Borç kapama kredisi başvuru şartlarını taşıyorsanız hemen harekete geçebilirsiniz. Böylece bütün banka borçlarınızdan kurtulmuş olur, ailenize, kariyerinize ve geleceğe daha rahat bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir