Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

Bankalara başvurduğunuz kredi veya kredi kartı başvurularınızın onaylanabilmesi için, kredi notunuzun yüksek olması çok önemlidir. Çünkü kredi notunuz sizin güvenilirlik derecenizi gösteren bir nottur. Kredi notunuzun yüksek olması, sizin bankalara olan işlemleriniz sonucundaki ödemelerinizi zamanından ve düzenli yapmanızdan dolayı olmaktadır. Eğer borçlarınızı düzenli ödeyemiyorsanız, Bankalardan sorumlu Merkez Bankası bunu belirleyip sizin kredi notunuzda düşme yapmaktadırlar. Düşüşe uğrayan kredi notunuz tüm bankalar tarafından görülmektedir. Bu nedenle bankalar sizin ödeme alışkanlıklarınızı da sistemlerinde görmektedirler.

İşte bu nedenle kredi veya kredi başvurunuza ret kararı verebilmektedirler. Eğer böyle bir durumunuz yok ise, çok rahat bir şekilde istediğiniz bankadan kredi kullanabilirsiniz. Ya da kredi notunuz yüksek, ama diğer bankaya devam eden bir kredi borcunuz varsa. Bu kredi taksitleriniz sizin aylık gelirinizin %45 inden az ise, bu yüzdeyi tamamlayacak şekilde başka bir bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ama bu yüzdeyi aşan bir kredi taksitiniz var ise, başvurduğunuz kredi ret kararı gelebilir. Çünkü bankalarda ihtiyaç kredileri, kişinin gelirinin %45 kapsayacak şekilde belirlenmiştir.

KESİN KREDİ VEREN BANKALAR

Kredi başvurularının onayları azda olsa bankadan bankaya göre değişebilmektedir. Yani bazı bankalar kredi onayı konusunda daha titiz ve tutucu davranabilmekte. Ama bazı bankalar ise, kredi onayı konusunda diğer bankalara nazaran daha kolay onaylayabilmektedir. Finansbank ve Denizbank krediyi onaylanması konusunda diğer bankalar göre daha çabuk ve daha fazla kredi onayı yüksektir. Yani kredi notu düşük olan kişilerin kredilerini onaylayabilirler. Ama kredi borçlarından dolayı hacizlik olan kişileri ise sadece Finansbank ve Denizbank değil, hiçbir banka kredi başvurusunu onaylanamaz. Kredi notu düşüklüğü, bankalar ile pek çalışmamış olan kişiler bu konuda daha şanslıdır. Çünkü borçları yok ama kredi notları düşük. Bankalar bu kişileri, borçlarından dolayı hacizlik olanlara nazaran  daha güvenilir gördükleri için kredilerini onaylamada bir sakınca görmeyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir