Kredi Danışmanlık Şirketi Nasıl Açılır?

Kredi danışmanlığı demek. Kendi imkanları ile bireylerin yada işletmelerin adına bankalardan kredi taleplerini kabul ettirmektir. Bu nedenle çok meşakkatli bir iş olmasının yanında çok fazla çevrenizin de olması gerekmektedir. Çünkü kredileri onaylatamanız için bu kişilerin yardımına ihtiyacınız vardır. Bu kişiler ise, bankalardaki yüksek mevkide olan kişilerdir. Ancak bu kişilerin sayesinde kredileri onaylatma imkanınız var. Bir de müşteri potansiyelinizi destekleyen çevrenize.

En önemlisi de kendinizde bu potansiyelin olması. Birçok kredi danışmanları bankacılardan oluşmaktadır. Bankacı değilseniz bile, en az bankacı kadar bilgi sahibi olmanız şart. Çünkü bankalardaki kredi onaylatma prosedürleri birbirlerinden farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkları çok iyi bilip, ona göre hangi bankadan krediyi onaylatacağınızı çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

En baştan kredi danışmanlık şirketi kurmak için, bir ortak bulmanız da sizin yararınıza olacaktır. Çünkü ilk çalışmalarınız da şirket para kazanamayabilir. Bu nedenle bir ortakla açmak şirketin ilk başında ayakta kalabilmesi için önemli. Ama ortağınız olacak kişinin de bu konuda tecrübesi olması ve iş için gerek çevreye sahip olması gerekmektedir. Sonuçta sizin ve ortağınızın performansı sonucunda işletme ilerleyecek. Son yıllarda bir çok insanın bankalara olan borçlarından dolayı veya düşük kredi notlarından dolayı kendi başlarına kredi başvuruların onaylatamadığı kredi başvurunuzu, sizin kolaylıkla onaylatmnız gerekir ki şirketiniz için para kazanabilesiniz. Özellikle krediye ihtiyacı olan şirketlerin bu isteklerini karşılamak sizin şirketiniz için maliyeti yüksek bir girdiye sebep olur.

Son yıllarda kredi danışmanlık şirketleri çok rövanşta. Çünkü her işletme veya kişiler nakit ihtiyaçları için ilk bankalara başvurmaktadırlar. Ama başvuruları onaylanmadığı veya bir pürüz çıktığı taktirde hemen kredi danışmanlık şirketlerine başvurmaktalar. Böylelikle kredi danışmanlık şirketleri kişiler ve işletmelerin çalışmak istedikleri  şirketleri haline geldi. Bu işi yapabileceğinize inanıyorsanız, günümüzde kazancı yüksek kuruluşlar arasına girmiş durumda.

2 thoughts on “Kredi Danışmanlık Şirketi Nasıl Açılır?

  1. Benim 15 bin TL ihtiyacım var bankadan çekemiyordum icralık olduğum için bir şans istiyorum

  2. Merhaba,
    Kredi danışmanlığı şirketi kurulabilmesi için herhangi bir devlet kurum ve kuruluşundan izin veya belge almak zorunlu mudur? Yoksa, ana sözleşmesinin hazırlanması ve ticaret sicil gazetesinde ilanı yeterli midir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir