Kredi Kartı Borcu Kapatma Yöntemleri

Ne yazık ki günümüz şartlarında kredi kartı kurtarıcımız olarak görünüyor ve bu durum açık denizde iyice açılıp boğulmamızı sağlıyor. Çoğu insan gerçekten bilinçli kullanırken kimilerimiz lüzumsuz harcamalar yapar oldu ve iş çığrından çıktı. Nereye harcasak diye düşünürken şimdi nasıl öderiz diye düşünmeye başlar olduk ve hepimizin sonu ya avukatlık yada icralık oldu. Peki bu borçtan kurtulma şansımız yok mu?

Elbette var ilk öncelik kredi kartını rafa kaldırmak evet yanlış duymadınız, kredi kartınızı kullanmayı bırakın, bırakın ki borcunuz iyice artmasın.

Eğer borcunuz sadece kredi kartına ise bunu kapatmak için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz hatta bankaların bu tür ödeme zorluğu çeken kişiler için borç transferi bile var.

Ancak bunu yaptıktan sonra kredi kartınızı mutlaka iptal ettirin aksi takdirde başa dönüp bu sefer birde kredi borcu ödemek zorunda kalacağınızı unutmayın.

Eğer kredi kullanma şansınız yoksa kredi kartının asgari ödemesinin biraz daha fazlasını yapmaya çalışın.

Elinizin altında altın gibi birikimleriniz var ve kötü günler için saklıyorsunuz bunu mutlaka değerlendirin ve bozdurup kredi kartınızın borcunu kapatmaya çalışın. Altın herzaman alınabilir ancak kredi kartı borcunuzu kapatmazsanız işler daha da kötü bir hal alabilir.

Bu kadar yöntem varken bunlardan birini değerlendirip kredi kartı borcunuzdan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir