Kredi Kısmi Kapama Nasıl Hesaplanır?

Ödemekte olduğumuz kredi borçlarımızı bazen normalde düzenlemiş olan vade seçenekleri haricinde daha erken kapatmak talebinde bulunmayı tercih etmekle birlikte söz konusu bu işleme kredi kısmi kapama adı verilmektedir. Söz konusu olan bu işlemde yapılacak erken ödeme sayesinde belli oranlarda vade indirimleri yapılacak olup bu işlemi yaptıracak olan kişiler kredi kısmi kapama nasıl hesaplanır diye merek etmektedir. Yapacakları kredi ödemelerini erkenden kapatarak uygulanacak olan faiz indirimlerini öğrenmek isteyen kişilerin bu bilgilerle alakalı olarak detayları öğrenmek adına yol ve yöntem aramaktadırlar.

Söz konusu olan bu işlemle alakalı olarak bilgi almak adına yapılacak olan işlemler şunlardır:

  1. Kredi Kısmi Kapama Hesaplamak İçin Bankalara Başvurmak

Yapılacak olan en mantıklı şey kredi hizmeti almış olduğumuz bankaya müracaat ederek ya da söz konusu olan bankanın çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisi ile iletişim kurmak sureti ile bilgi edinmektir. Bu konuda en sağlıklı bilgiyi verecek olan yer bankamız olmaktadır. bahsi geçen erken ödeme sürecine dair faiz düşümünü ve masrafların indirilmesini de hesaplamakta olan bankamız ödeyeceğimiz tutarı bizim için kuruşu kuruşuna hesaplayarak en doğru tutarı tarafımıza iletecektir.

  1. İnternet Siteleri Üzerinden Kısmi Kredi Kapama Hesaplama İşlemi

Hemen hemen her işlemi internet siteleri aracılığı ile yapma olanağımız bulunduğu gibi bahsi geçen bu hesaplama işlemini de yapma şansımızın bulunduğu pek çok internet sitesi mevcuttur. Söz konusu olan bu yerler bankamız kadar net bilgi verme şansına sahip olmasalar da ortalama olarak bir sonuç çıkarabilmektedirler. Bu internet sitelerinden biri www.kredidenizi.com olup bu site üzerinden yapılacak olan bir hesaplamayı incelememiz gerekir ise, ilk olarak almış olduğumuz kredi tipini seçmemiz gerekmektedir. Söz gelimi bu kredi tipi ihtiyaç kredisi olsun. Daha sonra ise çekilen tutar, vade sayısı, faiz oranı ve ödenen taksit sayısını girmemiz gerekmektedir. Bunlar da sırası ile 10.000 TL, 12 ay, yüzde 1.25 ve 6 ay olsun. Söz konusu bu veriler ışığında yapılacak olan hesaplamada kapama tutarımız 5.223.18 TL olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir