Kuveyt Türk Borç Kapatma Finanmanı

Birçoğumuzun bankalara kredi veya kredi kartı borçlarımız bulunmaktadır. Ödemelerimizde sıkıntı yaşadığımız zaman, ödemelerimizi aksatmak zorunda kaldığımız zaman önlemimizi en başında almakta yarar var. Çünkü bankaların ödenmeyen borçlara karşı uyguladıkları faiz oranları o kadar fazla ki, tamamen bir borç batağının içinde olabilirsiniz. Bankalara borçlarından dolayı hacizlik olan kişilerin durumları gerçekten çok zor. Banka avukatlarıyla uğraşmak gerçekten hiçte kolay değil. Evinize sürekli gelip gitmeleri sizi oldukça rahatsız edebilir. Borçlarınızı ödemeniz konusunda çoğu oldukça ısrarcı olabilir. Bu durumları yaşamamak için problemlerinizi en baştan çözüme kavuşturabilirsiniz.

Banka borçlarınız için kesinlikle ilk ödeme aksaklıkları yaşamaya başladığınız anda borçlu olduğunuz banka ile iletişime geçin. Borçlarınızı ödemekte zorluk çektiğinizi belirtin ve borçlarınız için tekrar yapılandırma isteyebilirsiniz. Ya da başka bankadan yardım alabilirsiniz. Örneğin, Kuveyt türk Bankasının borç kapatma kampanyasından yararlanabilirsiniz. Kuveyt türk Banka sının ne yakın şubesine gidip müşteri hizmetlerine tüm borçlarınızı kapatmaları konusunda yardım alabilirsiniz. Tüm borçlarınızı kapatıp, cazip taksit oranların ile yeni olan kredi borçlarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Kuveyt türk Banka sının Web sitesinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Tüm kredi seçenekleri ile ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Anında kredi başvurusu için, tüm bilgilerinizi, istediğiniz miktarı ve iletişim bilgilerinizi yazıp göndermeniz yeterli. Kredi sonucunuz anında iletişim bilgilerinize gelmektedir. Eğer krediniz olumlu geldiği taktirde, en yakın şubesine gidip kredinizi kullanabilirsiniz.

Banka borçlarınız olan diğer bankalar ile tüm borçlarınızı EFT veya Havale ile kapatmaktadır. Sizde birkaç bankaya olan borçlarınızı tek bir bankaya toplayarak bütçenize daha uygun taksit ödemeleri oluşturabilirsiniz. Ama daha öncede bahsettiğimi gibi ödemelerinizdeki aksatmalar sizin sicilinizi etkilemeden önce size yük olan borçlarınıza çözüm aramanız çok önemli.

Yoksa ödemelerinizdeki gecikmeler sicilinizi etkiler ise, diğer bankalardan kredi kullanmanız çok zor olur. Çünkü tüm bankaların sistemlerinde sizin siciliniz, ödeme durumlarınız gözükmektedir. Bu yüzden en fazla iki ay ödemelerinizde gecikme olmaktadır. Daha fazla olan gecikmelerinizin sicilinizi olumsuz etkileyeceğini asla unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir