Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Ödemek zorunda olduğumuz borçlar artık kontrol edemeyeceğimiz kadar çoğaldı ise bu noktada bize bankaların sunduğu borç kapatma kredileri ya da başka bir deyişle Yapı Kredi borç transfer kredisi ile çözüm olanağı sunmakta ve oldukça fazla sayıda kişi-de bu olanaktan faydalanmak sureti olan mevcut olan borçlarını tek bir banka çatısı altında birleştirme yoluna girmektedir. Ülkemizde hizmet veren hemen hemen her banka anlatılmakta  olan kredi olanağını kullanıcılarına sunmakta iken, Yapı Kredi Bankası borç kapatma kredisi konusunda ön plana çıkan bankalar arasında yer almaktadır.

Eğer biz de anlatılmakta olan bu krediyi alma konusunda hizmet verecek banka olarak Yapı Kredi Bankası’nı seçti isek bu konu ile alakalı bilgileri incelememiz oldukça büyük faydalı olacağından dolayı, söz konusu kredi hizmetine dair detaylar aşağıda bulunan listede anlatılmaktadır:

Yapı Kredi Bankası’ndan Borç Kapatma Kredisini Kimler Alabilir?

Adı geçen banka kredi hizmeti verecekleri kişilerin geçmişte yapmış oldukları kredileri ödemelerini oldukça önemsemekte bu sebeple de sicilleri bozuk olup buna bağlı olarak da kredi notları da düşük olan kişiler hizmet alma konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Yine belli bir düzende gelirleri olmayan ya da sahip oldukları gelirlerini belgeleyemeyen kişiler de söz konusu olan hizmetten yararlanma olanağı bulamamaktadır.

Yapı Kredi Bankası’ndan Borç Kapatma Kredisi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

  1. Kredi başvuru formu,
  2. Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinden herhangi biri,
  3. Sahip olduğumuz geliri gösteren, çalıştığımız iş yeri tarafından imzalanmış ve onaylanmış gelir belgemiz,
  4. Son üç aya ait doğalgaz, elektrik, su ya da telefon faturası,
  5. İkametgah belgesi ve
  6. Bankanın spesifik olarak talep edeceği diğer belgelerdir.

 

Yapı Kredi Bankası’na Ait Borç Kapatma Kredisine Dair Detaylar Nelerdir?

Söz konusu olan bu krediye ait vade süreleri kırk sekiz aya kadar uzatılabilmekte olup bu konu ile alakalı kararı kredi alacak kişi vermektedir. Faiz oranları yüzde 1.19’dan başlamakta olup yine kredi  alacak kişinin özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir