İCBC Borç Kapatma Kredisi

Türkiyede bulunan en yeni banka kurumları arasında ilk sırada yerini almakta olan,Çin ülkesinin devlet bankası konumunda bulunan,oldukça büyük bir sermaye ve geniş ürün yelpazesine sahip,yeni yeni Türkiyede adını duyurarak kendisine finans pazarında oldukça büyük ve sağlam bir yer edinen ICBC TURKEY BANK A.Ş aslında eskiden ülkemizde var olan Tekstilbank isimli banka kurumunu satın alarak piyasaya hızlı bir şekilde giriş yapmıştır. Girişi ile birlikte mevcutta var olan müşteri potansiyelini neredeyse ikiye katlayarak büyük ataklarda bulunmuş ve ürünlerini halkın talebine göre çeşitlendirerek gerek bireysel krediler alanında gerekse vadeli hesap alanında en iyi oranlara sahip bir kurum haline gelmiştir.

Ancak diğer bankalara oranla biraz daha sağlamcı bir yapıya sahip olan bu banka kurumu hala daha bireysel kredi kullandırımlarında ince eleyip sık dokuyarak ve genel müdürlük onaylı olarak en az 1 gün süre ile kredi kullandırım olanağı sunmaktadır. Kredi talepleri doğrultusunda işleyen süreç öncelikli olarak kişinin vatandaşlık numarası talep edilerek kredi kayıt bürosuna ait ekranlarda yapılan sorgulama sonrasında kişiye ait kredi notunun sayısal değerinin kredi kullandırım adına yeterli olup olmadığı,daha önceki dönemlerden herhangi bir düzensiz ödemesi,var olan haciz, şerh gibi işlemlerinin bulunup bulunmadığı, kişinin mevcut borçlanmasının olup olmadığına bakılarak eğer bunlardan herhangi birinde olumsuz bir sonuç  söz konusu değil ise ikinci soru niteliği taşımakta olan kişinin gelir düzeyinin yeterli olup olmadığı, nerede çalıştığı, ssk yada emekli olup olmadığı cevapları istenilmektedir.

İCBC BORÇ TRANSFER KREDİSİ

Bu sorulara da alınan olumlu yanıtlar neticesinde kişiden evrak taleplerine geçilmektedir. Eğer kişi devlet kurumunda hizmet vermekte ise tüm evrakların temini açısından e devlet şifresine sahip olması yeterlidir yada ilgili kurumdan gelir belgesi ve sgk dökümü getirmesi istenilmektedir.

Eğer emekli ise emekli maaşını gösterir nitelikte olan hesap cüzdanı yada belge gerekmektedir. Ancak kişi özel sektör çalışanı ise kişiye ait maaşı gösterir maaş bordrosu üzerine ilgili firma yetkililerine ait kaşe ve imza atılarak,yetkililerin yetkili olduklarını gösterir nitelikteki noter onaylı imza sirküleri ve kişinin maaşında herhangi bir haciz bulunmadığını gösterir nitelikteki yazı talep edilmektedir.

İlgili talep edilen evraklar eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra kişinin ne kadar tutarlı kredi talebinde bulunduğu,kredinin vadesi gibi bilgiler teyir edilerek gerekli başvuru formu doldurulduktan sonra genel müdürlük bireysel krediler bölümüne onaya gönderilmektedir. İlgili onay aşaması kredi türüne göre 1 yada 2 gün sürmekte gelen olumlu sonuç niteliğinde kredi kullandırım işlemi şube aracılığıı ile yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir