Yasal tefecilik yapan kimseler

Hem işin içerisinde tefecilik olacak hemde yasal olacak bunun pek mümkünatı yok gibi görünüyor bu durumun. İnternette girdiğinizde görürsünüz, sadece internet de değil şimdi facebook, instagram gibi sosyal medya uygulamalarında bile reklamları dönüyor. Gelir belgesiz kredi kullandırılır, kredi notunuz düşükse bankalar kredi vermiyorsa kredinizi biz çıkartalım, borçlarınızı biz kapatalım siz bize ödeyin. Saf olmayın ne olur bunların hepsi dolandırıcılık yöntemi. Yasal tefeciler işte tamda bu reklamları veren sözüm ona firmalar. Firmalar diyorum çünkü tefeciliği yasalaştırmak adına kurulan işi legalleştirmeye yarayan paravan firma bunlar. Danışmanlık firması, kuyumculuk firması, galeri, rent a car işte bizim yasal tefecilerimiz. Kuyumcuya gidersin,  doğru dürüst hiç altın yoktur. Camlarında taksitle altın verilir yazar. Artık nasıl vereceklerse. Kredi kartına kuyumculuk sektöründe taksit yok tek çekim yapılıyor. E o zaman nasıl taksitle verecekler. Galeriye bak hiç araba yok ama iş çok ne hikmetse.

Kredi Danışmanlık Firmaları ile Tefeciler Arasındaki Farklar

İşin özü tefecinin yasalı olmaz. Olanları da işte böyle kılıfına uydurulmuştur. Bu bizim yasal tefeciler anlamaya görsün sıkıştığınızı ihtiyacınız olduğunu, tezgahı hazırlarlar hemen. O kadar iyilerdir ki, o kadar kibarlardır ki, sizi sizden daha çok düşünürler. Abicim ablacımlar dilden düşmez. Ev, arsa, yazlık vs. Bir şeyleriniz yoksa yada sağlam bir kefiliniz yoksa hayatta size para vermezler. Önce kendilerini Garanti altına alırlar. Sonra oldukça yüksek faiz oranlarına senet imzalatırlar size ve genellikle imzalattıkları tek senettir.

Öyle uzun uzadıya taksit falan yapmazlar. Aldınız parayı gittiniz. Oh ne güzel rahatladınız borç bitti geldik senetin ödeme gününe ödeyemediniz mi, gelsin yeni senet imzalayın bakalım borç aldığınızdan daha fazla faizli yeni seneti. Çırpındıkça batıyorsunuz ya Allah sonunuzu hayreylesin. Yine geldi senet tarihi haydi bakalım gitsin abicimler ablacımlar gelsin lanlar ulanlar.

O kibar düşünceli kuyumcumuz, galericimiz yada ne bileyim işte yasal tefeciniz gitti yerine geldi acımasız, gaddar illegal tefeciniz. O paraları almadan sizin peşinizi bırakmazlar. İşin ucu boş senet imzalatmaya kadar gider. En son alamadılar mı ne eviniz, ne arabanız, ne yatınız, ne katınız, ne yazlığınız nede kışlığınız kalır elinizde. Demem o ki uzak durun bu tür insanlardan, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olma riskiniz çok yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir