Banka Kredisi Çekmek için İzlenecek Yol Haritası

Bankalardan kredi kullanabilmeniz için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. İlk şart daha önce düzenli olarak bankalarla çalışmanız olmanızdır. En az kredi kartı kullanıcısı olmanız gerekir. Ödemelerinizin düzenli olması halinde kredi notunuz oluşacaktır. Kredi notu kredi çekmek isteyenler için önemlidir. Çünkü bankaların kredi verebilirlik derecesi kişilerin kredi notlarıdır. Kredi notunuz yüksek ise, bankalardan kredi talebiniz olumlu olur. Eğer kredi kartı kullanıcısı dahi değilseniz ve buna rağmen kredi kullanmak istiyorsanız, bankalara olan kredi başvurunuz olumsuz olacaktır. Çünkü oluşmuş bir kredi notunuz yoktur. Bu nedenle ilk önce bir bankadan kredi kartı alıp bir süre kullanmanız gerekecektir. Ödemelerinizi düzenli yaptığınız taktirde kredi notunuz oluşmaya ve yükselmeye başlayacaktır. 

Diğer en önemli koşul ise, çalışıyor yada belirli bir gelirinizin olmasıdır. Sonuçta bankalar sizin kredi taksitlerinizi ödeyebilir derecede olmanız ister. En önemli bu iki koşullu sizde mevcut ise, kredi çekmenizde hiçbir problem yaşamazsınız.

Hangi Bankadan Kredi Çekmeliyim?     

Hangi bankadan kredi çekmenizde önemlidir. İllaki çalıştığınız bankadan çekmenize gerek yok. Müşterisi olduğunuz için kredi kullanımları daha hızlı olabilir ama kredi seçenekleri size uygun değilse başvuruda bulunmayın. Daha avantajlı kredi seçeneklerini tercih edin. Kredi avantajları ve kampanyaları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Sonuçta uzun bir süre kredi taksitlerinizi ödemek zorunda kalacaksınız. Sizi çok zorlamayan, bütçenizi aşmayacak şekilde kredi kampanyalarını araştırın.

İhtiyaç kredileri için en fazla 48 ay vadeli olarak kullanabilirsiniz. Buda sizin bankaya beyan ettiğiniz gelir belgenize göre belirlenmektedir. Sizin aylık gelirinizin en fazla%45 ini kapsayacak şekilde belirlenmektedir. Yani sizin geliriniz aylık en fazla 1400 TL ise, aylık ödemeleriniz en fazla 630 olması gerekmektedir. Bunu da 48 ay ile çarparsanız 30.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

Nasıl Kredi Çekilir?    

Kredi kullanmak istediğiniz bankanın WEB sitesinden anında başvuruda bulunabilirsiniz. TC kimlik numaranızı, adınızı, soyadınız, istediğiniz kredi miktarını, taksit sayısını ve iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterli. Birkaç dakika içinde cep telefonunuza kredi sonucunuz gelmektedir. Eğer kredi sonucunuz olumlu gelirse, sizi en yakın şubesine kimliğiniz ve gelir belgeniz ile birlikte davet edecektir. Sizde gidip talep ettiğiniz kredinizi kullanabilirsiniz. Ya da bankaların şubelerine gidip direk müşteri hizmetlerinden kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Bilgileriniz alındıktan sonra gün içinde kredi sonucunuz merkez den gelmektedir. Bu şekilde istediğiniz bankadan kredi talebinde bulunarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir