Faizle Para Veren Şahıslar

Faiz ile para genel de banka kredilerinde karşımıza çıkıyor. Kredimizi kullanıyor ve bankanın belirlediği faiz oranlarına bağlı kalarak geri ödemelerimizi aylık vadeler ile tamamlıyoruz. Banka kredi kullanım aşaması tahmin ettiğiniz kadar kolay değil. İlk olarak sıralanan tüm şartları eksiksiz yerine getirmeniz gerekiyor. Örneğin kredi puan aralığını düşük olmayacak. Gerek kredi gerek ise kredi kartı gibi tüm ödemelerinizi zamanında yapmış olmalısınız. Buna ek olarak aylık net gelir sahibi olmalı ve SSK prim ödemelerinizin de en az 3 aylık süreç boyunca yatırılıyor olması gerekmekte. En ufak bir eksiklikte maalesef banka tarafınıza olumlu cevap vermeyecektir. Benzeri durum yaşayan kişiler ise özel şirketler ya da kişiler tarafından verilen faizle paraya yöneldi.

Faizle Para Veren Kişiler Nasıl Çalışıyor

İlk olarak bu kişiler belirttiğimiz üzere bankalar gibi despot şartlara bağlı değiller. Yani kredi puanınız düşük olsa da hakkınızda yasal takip başlatılsa da para alabilirsiniz. Fakat bu yargıdan sizden hiçbir talepte bulunmadığını da düşünmeniz yanlış olacaktır. Kişiler ilk olarak verdikleri parayı yasal belgeleme açısından senet imzalamanızı isteyebilir. Eğer geri ödemelerinizi aylık vadelere bölerek yapacak iseniz, vade sayısı ile eşit senet imzalamanız gerekiyor ve her ödemeden sonra da seneti almayı unutmayın.

Buna ek olarak yine aldığınız paranın geri ödemelerini garanti altına almak için varsa ipotek yoksa da kefil göstermeniz gerekebilir. Genel olarak şartlar bu kadarla sınırlıdır. Bu kişiler ve şirketler bankalar gibi belirli bir faiz oranına bağlı kalarak çalışmıyor. Yani bankanın size kredi kapsamında uygulayacağı faiz oranı üst sınırı belli iken, bunlar da belli değil aynı durum vade sayısı için de geçerli. Son olarak nasıl ulaşabileceğiniz hakkında da kısa bir bilgi verelim.

İnternet üzerinden verilen ilanları incelemeniz yeterli olacaktır. Ama çalışmadan önce kesinlikle tüm detayları görüşün. Her sektör de olduğu gibi maalesef bu alanda da kötü niyetli kişiler var. Maddi sorunlarınızdan kurtulmak için adım atarken daha ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalmayın.

RelatedPost

2 thoughts on “Faizle Para Veren Şahıslar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir