İcralık Olanlar Bankalardan Kredi Alabilir mi?

Kredi başvurusu yapan müşterilerine bankalar kredi vermeden önce kişinin kredi notuna ve daha önce icralık olup olmadığına göre değerlendirmektedir. Kişi geçmiş dönemlerdeki kredi ya da kredi kartı borcunu düzenli ödeyememişse kredi notu düşük olacaktır. Kredi notu düşük olanlar belli bir süre içerisinde bankalardan yeniden kredi çekebilirler. Ancak aylık ödemelerini yapamamış ve icralık olanlara bankalar güvenmedikleri için bir daha kredi vermezler. Tekrar borçlarını ödeyememe ihtimali yüksek olan kişiler icra takibinin başlatılması nedeni tespit edildiğinde kredi alabilirler.

Yeniden Yapılandırma İle Kredi Alınabilir

İcralık olma nedeni belli bir borcun ödenememesi sebebi ise bu borç kapatıldığında icra takibi bitmese bile bankalar kredi verebilir. Ayrıca icra takibi dönemi boyunca daha az miktarda kredi çekmek isteyenlere bazı banklar kredi fırsatı vermektedir. Ancak yükse miktarda kredi almak isteyenlerin yeniden yapılandırma işlemlerini yapması gereklidir. Yeniden yapılandırma hizmet müşterinin temerrüde düşmüş olan borçları için düzenlenmektedir. Böylece kısa sürede icra takibi ortadan kaldırıldığı için bankalardan kredi alınabilir.

İcralık Olanlara En Kolay Kredi Veren Banka Hangisidir?

Yeniden yapılandırılma yapılmasının yanı sıra bankalardan borç kapatma kredisi ya da ihtiyaç kredisi çekilerek de var olan borçlarınızı kapatabilir ve icra takibini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu konuda size en büyük yardımı yapan bankaların başında Finans Bank gelmektedir. Sadece icralık olan kişilere değil kredi notu düşük ya da kara listede yer alan kişilere de kolaylıkla kredi vermektedir. Müşterilerine sunduğu bu hizmetle tercih edilen Finans Bank uyguladığı düşük faiz oranları ile sizlere ödeme kolaylığı da sağlar. Gelir belgenize göre uzun vadede ödeme olanakları tanır. Kredi başvurusu için gerekli evrakların hazırlanmasında hiçbir masraf için ekstra bir ücret ödenmemektedir.

Sizlere finansman desteği sağlayan borç kapatma kredisi ile ihtiyaç kredilerini bankalar vermektedir. İcralık olan kişilere bankalar yasal işlem başlatmadığı için yenide yapılandırılma hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bu sistem ile hem düşük olan kredi notunuzu yükseltebilir hem de icra talebinizi kaldırabilirsiniz. Yeniden yapılandırma için ipotek ve kefil şartlarını isteyen banklar kendilerine güvence sağladıklarında kredi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir