Kara Listedeyim Nasıl Kredi Bulabilirim? KARA LİSTEDE OLANLARA KREDİ

Türkiye’de hizmet veren 9 bankanın bir araya gelip oluşturdukları istihbarat zincirine ya da havuzuna KKB denir. Yani Kredi Kayıt Bürosu. Bu sistemde bir banka üzerinden yaptığınız işlemler, gecikmeler hatta sadece asgari tutarı ödemeleriniz bile kayıt altındadır. Ve bankalar bu istihbarat zinciri aracılığıyla herhangi bir postaya, dilekçeye gerek kalmadan sistemlerinde bu bilgileri görebilir. Bu demek oluyor ki bir bankanın kara listesine düştüyseniz, kredi almak adına diğer bankalarda da kara listedesinizdir. Peki, kara listedeyken nasıl kredi alacaksınız?

Bu hususta her yolu denediyseniz ve bir türlü kredi çekemediyseniz birkaç küçük tavsiye verelim. Bildiğiniz gibi bankalar ve teknoloji mağazaları kendi aralarında yaptıkları anlaşmalar ile telefon kredisi devri başlattı. Ve bu kredilerden faydalanabileceğiniz en yüksek tutar 15.000 e dayanıyor. Eğer bu meblağa sizin ihtiyacınızı görürse, bu sisteme başvuru yapabilirsiniz.

Kredi çekmek istiyorum ama kara listedeyim

Eğer başvurunuz onaylanırsa anlaşmalı mağazadan o tutarı karşılayan cihazı alabilirsiniz. Aldığınız cihazı daha düşük bir ücret üzerinden satarak kendi kendinize kredi sağlamış olursunuz. Eğer telefon kredisi başvurunuz da onaylanmadıysa yakın arkadaşlarınız ve akrabalarınızdan sizin için kredi çekmesini isteyin. Her ay düzenli olarak ödeme yapabileceğinize inanmasaydınız bankalara da başvuru yapmazdınız değil mi? Eğer bu yöntem de sizde işe yaramadıysa bir seçenek daha sunacağız. Bu seçeneği pek tasvip etmediğimizi de baştan belirtelim.

Kara listede olanlara kredi verilir

Evet, kara listede olan ve kredi alamayan kişiler için oluşturulmuş kredi danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bazı danışmanlar alacakları komisyon karşılığında kredinizin çıkması için gerekli koşulları ve referansları sağlarlar. Fakat siz kara listede olduğunuz için bu danışmanlar sizin için uygun bir seçenek olmayacak. İkinci grup danışmanlarımızda krediyi çekerler ve ücreti siz ödersiniz. Lakin ekstra faiz ve komisyon ücretiyle birlikte.

Kara listeden nasıl çıkılır?

Uzun zaman diliminde bütçenizi etkileyebilecek bir durumdur bu. Fakat o anki kredi ihtiyacınızı giderirler. Eğer bu yola başvuracaksanız yüz yüze görüşmeye çalışın ve ne olursa olsun boş senede imza atmayın. Krediniz elinize geçmeden herhangi bir ücret ödemeyin. Tüm bunlara dikkat ederseniz bu yöntem ile de kolayca kredi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir